Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son FETÖ’cü hain hesap verene kadar mücadele sürecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye son FETÖ’cü hain de hukuk önünde hesap verene kadar yurt içinde ve yurt dışında bu örgütle mücadelesini sürdürecektir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooranbay Ceenbekov’la görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Ceenbekov’u Türkiye’de misafir etmekten duyduğu bahtiyarlığı dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ceenbekov’u cumhurbaşkanlığı seçimindeki başarısından dolayı tebrik etti.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı’nın ilk yurt dışı ziyaretini Türkiye’ye yaptığına dikkati çeken Erdoğan, bu anlamlı ziyaret için teşekkür etti.

Ceenbekov’un görev süresi boyunca iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişeceğine inandığını belirten Erdoğan, “Kırgızistan, bizim için özel, ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Bu anlayışla 1991 yılında Kırgızistan’ın bağımsızlığını ilk tanıyan ülke olduk. 2011 senesinde Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi ihdas ederek, ilişkilerimizi stratejik ortaklık seviyesine yükselttik. Kırgızistan’da iş adamlarımızın çok önemli yatırımları var. Eğitim alanında bugüne kadar 3 bin 500 Kırgız öğrenciye Türkiye burslarıyla ülkemizde eğitim öğretim imkanı hazırladık. TİKA vasıtasıyla çok farklı alanlarda kalkınma projelerini hayata geçirdik.” diye konuştu.

“FETÖ’nün bu çabalarına verilmiş en güzel cevap”

İki ülke arasındaki bu yakın iş birliğinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası çeşitli sınamalara maruz kaldığını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“FETÖ nüfuzu altındaki bazı şahıslar üzerinden bu iş birliğimizi zehirlemeye, dinamitlemeye ve rayından çıkarmaya çalıştılar. FETÖ’cüler ve sirayet ettikleri kişiler, Türkiye ile Kırgızistan arasına fitne tohumları ekmek için her türlü alçaklığı, kalleşliği sergilediler. Cumhurbaşkanı Ceenbekov’un ziyaretini FETÖ’nün bu çabalarına verilmiş en güzel cevap olarak görüyorum. Türkiye, son FETÖ’cü hain de hukuk önünde hesap verene kadar yurt içinde ve yurt dışında bu örgütle mücadelesini sürdürecektir. 251 insanımızın kanını döken, sadece bu külliyenin etrafında 29 kardeşimizi şehit eden bu alçakların ellerini, kollarını sallayarak gezmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz.

Leave a Response