Vali Mahmut Demirtaş, UKOME Yetkilileri ve Toplu Taşıma Yöneticileriyle Görüştü

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, minibüs ve otobüs sahipleri ile sürücülerinin güzergâh kavgası üzerine, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) yetkilileri ile dolmuş ve otobüs işletmecilerinin temsilcileri ile toplantı düzenledi. Toplantının konusunun  taraflar arasındaki olumsuzluğu gidermek ve anlaşma sağlamak olduğu bildirildi.

TARAFLAR TOPLANTIDA BARIŞTI
Düzenlenen toplantıya, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanı Dr. Murat Kütükçü, Zabıta Daire Başkanı Bayram Kadir Tüylü, Halk Otobüsleri ve 59 No’lu Kooperatif Başkanı Niyazi Göğer, Minibüs Odaları Başkan Vekili Navaf Ok ve Yeşilevler Kooperatif Başkanı Çetin Lala katıldı. Tarafların anlaşarak barıştığı toplantının sonunda açıklama yapan Vali Mahmut Demirtaş, toplu taşıma araçları esnafı arasında yaşanan bu tür olayların tekrarlanmasını asla arzu etmediklerini vurguladı.  Demirtaş, dolmuş ve otobüs sürücülerinin barıştığını ve bundan sonra UKOME’nin belirlediği güzergâhların dışına asla çıkılmaması kararı aldıklarını söyledi.
UKOME KARARLARINI İHLÂL EDENLERE, CEZAİ YAPTIRIM UYGULANACAK
Toplu taşıma araçları görevlilerinin, birbirlerinin haklarına saygılı olmaları gerektiğini ve UKOME’nin güzergâh kararlarını ihlal edenlere cezai müeyyide uygulanacağını vurgulayan Vali Demirtaş,  anlaşarak barışmalarından dolayı teşekkür ettiği dolmuş ve otobüs işletmecileri ile sürücülerine bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Leave a Response