Hakkımızda

“İRM Pusula Tasarım Ajansı” olarak, kurulduğumuz 1999’dan günümüze gelene dek, gelişerek büyüdük. Daima ilkleri hedeflediğimiz bu uzun yolcukta öncelikle Türkiye’nin ilk ücretsiz gazetesi olan “Pusula”yı, ardından amatör sporlara yönelik ilk gazete olan “Pusula Spor Gazetesi”ni çıkarttık; ardından da eğitim, catering, kozmetik sektörlerine dair basılı yayınlar ve web kataloglar ile devamını getirdik. Bu süreçte, bir dönem “Engelsiz Web” televizyon programı ve Emniyet Teşkilatımıza yönelik olan “Polem “gazetesini yayımladık. Kuruluşumuzun üstünden üç sene geçmişti ki Birlik Vakfı Ankara Şubesi ile anlaşarak, “Birlik Ankara” dergisinin yayımcılığını ve sorumlu yazı işleri müdürlüğünü üstlendik. Amatör sporlara yer veren “Pusula Spor” dergimizle, sporun gelişmesi ve herkese ulaşması için üzerimize düşen görevi yapıyoruz. www.medyapusula.com haber sitemizde, ulusal haberleri, doğru ve hızlı biçimde okuyucularımıza sunmayı temel amaç edindik.

“Birlik Ankara” dergisinde yaptığımız çalışmalar, bize, Türkiye bürokrasisinin birbirini yeterince tanımadığını; bunu sağlayacak bir yayının da olmadığını fark ettirdi. Bu vesile ile 2013 yılı Ekim ayı itibariyle, her ay düzenli olarak çıkardığımız “Genç Bürokrat” dergimizle, bürokrasi dünyasının birbirini tanıması adına bir görev üstlendik.

“Genç Bürokrat”, göreve yeni başlayan bir kaymakamdan genel müdüre, il müdüründen milletvekili ve bakanlara kadar bütün bürokratlara yer vermeyi kendisine misyon edindi. Tüm Türkiye bürokrasisinden büyük ilgi gören “Genç Bürokrat”, bu sene 5. yılını geride bırakmakta ve sektörde kendisinden altın harflerle söz ettirmektedir. Genç Bürokrat, “Bürokratların Sesi” sloganıyla yayın hayatına devam ediyor.

 

 

irm pusula